12. Od jaskiniowca do komputerowca

Przedstawienie składa się z trzech części. Główny bohater – uczeń wyrusza z plecakiem w drogę do szkoły, jednak na trasie swojej codziennej wędrówki spotykają go przygody. Najpierw trafia do jaskini, w której mieszkają troglodyci (nie wiadomo do końca, czy to współcześni ludzie wtrąceni do jaskini za swoje złe nawyki i zachowanie, które nie odpowiada przyjętym normom). Z kolei wstępuje XIX-wiecznej do szkoły, w której nauczycielka stosuje „niedzisiejsze” metody nauczania. Na koniec wchodzi do nowoczesnej szkoły XXI wieku, w której dzieci świata uczą się miłości i tolerancji.

 

Przedstawienie trwa 20 minut. Przygotowany został do niego także podkład dźwiękowy opracowany na podstawie muzyki złożonej z tzw. clipów komputerowych. Wykorzystano tu także znane utwory muzyczne: Odę do radości, Kolorowe dzieci w wykonaniu M. Jeżowskiej oraz utwór M. Jacksona Heal the World.

 

Scenariusz przestawienia można wykorzystać na otwarcie pracowni komputerowej, ale także z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Dnia Dziecka, może on być także włączony do projektu związanego z edukacją czytelniczo-medialną.